Forside
Klubbsamling Bardufosstun 10-12. november. Oppstartsamlinge SIF-ski 29/9-1/10 Midt-Troms skiteam KLubbmesterskap 2017 Sonerenn 14. januar Vinnere SIF-ski lotteri 2016 Resultater millionfiskløpet Resultater klubbmesterskap 2016 Rabattavtale hos Sport1 Sjøvegan for medlemmer av SIF ski Oppdatert løypeinformasjon – nytt tilbud. Skilisens Bilder fra oppstartssamlingen Kronerulling til tråkkemaskinen
Kalender Skirenn
Resultater Hvordan melde på deltakere i skirenn Onsdagsrenn Komitelister
Trening
Treningsplaner 2016-2017 Tips til trenerne
Løyper
Skisporet.no Løypenytt Høgdaløype Løypekart Salangstrimmen Løypekart onsdagsrenn Løypekart konkurransetraseer
Organisasjonsinfo
Foreldrevett Avtaler/marked SIF ski Handlingsplan 2013-2016 Krav om politiattest i Salangen IF ski
Webkamera Salangstrimmen Arkiv
Arctic skifestival i Finnfjordbotn 9-10/2 Kretsmesterskap Harstad 2-3. februar Salangen IF-ski gjør klart til helgas renn: Stor skiinteresse Informasjon om Sone- og Kretsrenn 13 januar 2013 ligger under "Skrirenn" Rennplan 2012 Kiruna 2012 Medlemsmøte m/sosial sammenkost Fellestreninger 17.mai arrangement Støtt SIF-ski Dugnad foran banken torsdag 3 mai kl 1800 Sesongavslutning Kiruna-spelen Skiløyper Klubbmesterskap Skiløyper i påsken Myefjell 2. påskedag Salangstrimmen 2012 NNM Stokmarknes Lotteri Aktivitetspris coop nord OBS årets siste Onsdagsrenn Treningsplan 2012/2013 Treningsplan 2011/2012 NNM Stokmarknes Salangstrimmen 2012 Testrenn 23. desember
Skisporet.no Medlemskap i SIF ski  

 

Kiruna-samlinga 22.-25. november 2012

Her er treningsplanen for helga:

Dag

Kl

Trening

Ansvar

Torsdag

 

 

 

Ingen fellestrening.

Valgfri trening etter hvert som folk kommer til Kiruna.

 

 

Fredag

 

    

10:00

 

 

1.økt:

Klassisk – fokus på teknikk.

  • Jobbe med tyngdeoverføring (gå uten staver)
  • Taktomslag (raskere takt inn i bakkene)

Gr 1: Tor O

Gr 2: Tor O (Øystein)

Gr 3: Kenneth

19:00

 

2.økt:

Skøyting– fokus på teknikk.

  • Jobbe med tyngdeoverføring (gå uten staver)
  • Taktomslag (raskere takt inn i bakkene)

Gr 1: Oddgeir/Sigrunn

Gr 2: Kurt Jan/Hans E

Gr 3: Øystein

 

Lørdag

 

 

 

 

 

10:00

 

 

1.økt:

Klassisk – intensiv økt (gr 3)

Gr 1: Sigrunn

Gr 2: Øystein/ Tor O

Gr 3: Kurt Jan

17:00

 

 

 

 

2.økt

Skøyting – fokus på ”utfor-trening” og hurtighet

  • Slalåmløype (svingteknikk)
  • Stafetter (hurtighet)

Gr 1: Oddgeir

Gr 2: Hans E/Kenneth

Gr 3: Øystein

 

 

 

 

Søndag

9:30

1.økt

Klassisk – fokus på kontinuerlig arbeid over en lengre periode (langkjøring)

  • Gruppe 1 kan gjøre dette i skileikanlegget, kjøre ned, gå opp uten for mange pauser
  • Gruppe 2 prøver på en liten langtur

Gr 1: Tone Lise

Gr 2: Hans E/Tor O

Gr 3: Kurt J/Kenneth/Øystein

 

Utsjekk